Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2023/2024 w murach Akademii Tarnowskiej pojawili się także studenci Uniwersytetu Dziecięcego. Wśród różnych tematów zajęć zawsze bardzo wyczekiwane są przez najmłodszych studentów Akademii Tarnowskiej wykłady i warsztaty z Chemii.

Podczas jesiennych zajęć prowadzonych przez dr Agatę Ladę, wykładowcę Katedry Chemii  studenci Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w wykładzie  pod tytułem „Pysznie i pachnąco”, podczas których poznali historię odkrycia piątego smaku świata – umami  oraz zapoznali się z budową chemiczną i właściwościami wybranych chemicznych dodatków do żywności. Z kolei na wykładzie „Sok malinowy mojej babci jest najlepszy” najmłodsi studenci odkrywali cenne składniki zawarte w malinach, soku z malin i w konfiturach. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty. Starsza grupa uczestniczyła w warsztatach  „Fabryka jubilerska„, natomiast młodsza w warsztatach „Fabryka perfum„. Uzyskane wisiorki z żywicy oraz niezwykłe kompozycje perfum pokazały kreatywność studentów Uniwersytetu Dziecięcego.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.