Wielu młodych ludzi zadaje sobie to lub podobne pytanie, szczególnie teraz w okresie matur i egzaminów na studia. Wybór nie jest łatwy, bo często wiążący na resztę życia. Dodatkowo, w dzisiejszej szybko zmieniającej się rzeczywistości jedne zawody i trendy zastępują inne. Jednym z niezmienników tych przemian, mianownikiem współczesnej nauki i techniki jest chemia. Chemia dawno wyszła z typowego laboratorium chemicznego, kojarzonego często z kolorowymi roztworami i różnymi zapachami. Obecnie chemia dostarcza podstawowej wiedzy i narzędzi poznawczych dla wielu innych dyscyplin nauki i techniki. Oto kilka przykładów:

• pozwala poznać procesy zachodzące w żywych organizmach i je badać (farmacja, biochemia),
  • pozwala zaprojektować niemal dowolny materiał o pożądanych właściwościach (inżynieria materiałowa),
  • pozwala wpływać na prawa i procesy zachodzące w przyrodzie (technologia i inżynieria chemiczna),
  • czy, budować modele matematyczne, które na podstawie znanych praw i danych chemicznych przewidzą przyszłość (chemoinformatyka).

Zatem, jeśli nadal się zastanawiasz nad wyborem ścieżki życiowej, bezpieczną i pewną inwestycją będą studia chemiczne. Nie tylko ciekawe z powodu wielu eksperymentów chemicznych, które wykonasz w ich trakcie, ale przede wszystkim z powodu ogromnych możliwości wsparcia w wielu obszarach życia i nauki.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: