W dniu 24 października 2023 roku odbyła się obrona pracy licencjackiej połączona z egzaminem dyplomowym Pana Łukasza Bartika, studenta – a właściwie już absolwenta kierunku Chemia, studia niestacjonarne. Pan Łukasz zaproponował tematykę pracy dyplomowej zgodną ze swoimi zainteresowaniami, natomiast dr Krzysztof Kleszcz, wykładowca Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej, zgodził się ją prowadzić jako promotor pracy.

Tematem pracy Pana Łukasza było zbadanie dokładności rozcieńczania leków przez personel medyczny przy użyciu strzykawek, które są podstawowymi przyrządami w tego typu procedurach. Zbadane zostały czynniki takie, jak pora dyżuru czy doświadczenie zawodowe osoby przygotowującej lek, a jako metodę pomiarową zastosowano spektrofotometrię w zakresie UV. W badaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, a wyniki opracowano pod kątem m.in. dokładności i precyzji. Otrzymane wnioski okazały się bardzo cenne dla osób biorących udział w badaniu, a na podstawie pracy licencjackiej planowana jest publikacja naukowa.

Pan Łukasz powiększył tym samym grono pierwszych Absolwentów formy niestacjonarnej na Kierunku Chemia, absolwentów, którzy przez trzy lata łączyli pracę ze studiami i pokazali, że jest to możliwe i można to pogodzić!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Katedry Chemii, może studia chemiczne to droga, którą chcesz podążać….W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu: