Pierwszy tego lata wykład, kończący rok szkolny 2023/2024 w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, który odbył się w murach Akademii Tarnowskiej był zaproszeniem w wakacyjną podróż do krainy zapachów.

Pani dr Agata Lada, wykładowca Katedry Chemii,  dla najmłodszych studentów Akademii Tarnowskiej wygłosiła wykład pt. „Zapach radości”. Uczestnicy wykładu zapoznali się z procesem palenia kawy, powstawaniem miodu, dowiedzieli się jak trenować węch. Pani doktor wyjaśniła czym jest zapach, co w języku Nasalo znaczy Kinkalamin, czy są zapachy damskie i męskie, ładne i brzydkie, czym pachnie miasto. Opowiedziała o projekcie Unii Europejskiej w ramach którego powstaje katalog zapachów, o tym, że w Nowym Jorku udało się odtworzyć zapach jaki był wyczuwalny w bibliotece ponad 100 lat temu a na zakończenie zapytała o zapach, który każdemu z uczestników przywołuje piękne wspomnienia i sprawia radość.

A Wam ….jaki zapach sprawia radość….?

W kolejnym roku akademickim 2024/2025 Uniwersytet Dziecięcy działający przy Akademii Tarnowskiej serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na wykłady oraz warsztaty, które prowadzone są przez doświadczonych wykładowców akademickich oraz praktyków posiadających bogate doświadczenie zawodowe.

A co po ukończeniu Uniwersytetu Dziecięcego? Warto kontynuować, rozpoczętą na warsztatach, przygodę z chemią!  Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: