Studia chemiczne w Akademii Tarnowskiej skoncentrowane są na praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy teoretycznej. Możliwość tę daje atrakcyjny program kształcenia, w którego ofercie są liczne zajęcia w formie ćwiczeń, laboratoriów, wycieczki edukacyjne oraz praktyki zawodowe. Dodatkowo studenci zdobywają cenne kompetencje dzięki współpracy Katedry Chemii AT w Tarnowie z przemysłem.

Współpraca z licznymi przedsiębiorstwami branży chemicznej Katedry Chemii AT jest wielopłaszczyznowa. Studenci Chemii realizują praktyki w przedsiębiorstwach o zróżnicowanym zakresie działań, głównie z Polski południowej.

W ramach zajęć organizowane są wycieczki edukacyjne do różnych przedsiębiorstw, głównie Polski południowej. Wycieczki te zawsze są okazją, nie tylko  do zapoznania się ze specyfiką prac prowadzonych w danym zakładzie pracy, ale także dają możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą i rozmów z kadrą pracowniczą.

Wiosną bieżącego roku akademickiego studenci drugiego roku Chemii, studiów stacjonarnych  uczestniczyli w kilku wycieczkach do wybranych wydziałów w Grupie Azoty S.A w Tarnowie. Z kolei studenci trzeciego roku Chemii, studiów stacjonarnych uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych do Przedsiębiorstwa  Transportowo-Handlowego Certech Sp. z o.o. w Niedomicach, Gumotiv Sp. z o.o. w Mielcu oraz do Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o. w Tarnowie.

Cennym rodzajem współpracy jest także możliwość realizacji prac licencjackich studentów Chemii w laboratoriach wybranych przedsiębiorstw branży chemicznej np.: we współpracy z firmą Beckers Tikkurila Polska S.A. w Tarnowie, z firmą  Carlsberg Supply Company Polska S.A. w Brzesku, w laboratoriach Grupy Azoty S.A. w Tarnowie-Mościcach, we współpracyz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach, z firmą  SGL Graphite Solutions Polska Sp. z o.o., z  Tarnowskimi Wodociągami Sp. Z o.o., oraz z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. w Tarnowie.

            Warto zatem zapoznać się z bogatą ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej:

Studia I stopnia:

            ● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

            ● Technologia Chemiczna    

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-ans-w-tarnowie/

Wróć do góry