augustyn jacekZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 kwietnia 2015 r. w Krakowie zmarł nagle w wieku 44 lat Ś. P. dr inż. Jacek Augustyn, starszy wykładowca PWSZ w Tarnowie, adiunkt AGH w Krakowie.

Odszedł od nas bardzo ceniony, wieloletni pracownik dydaktyczny Zakładu Informatyki Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, pracujący w niej od 1999 roku. Uznany dydaktyk, prowadzący również badania naukowe i publikujący wyniki w monografii i czasopismach z zakresu informatyki stosowanej i komputerowych systemów sterowania. Łączył wiedzę teoretyczną technologii informatycznych z praktyczną wiedzą zagadnień programowania mikroprocesorów, budowy elektronicznych urządzeń cyfrowych i implementacji protokołów sieciowych. Był głównym wykonawcą badań naukowych prowadzonych w ramach grantów z KBN, OPI, NCN i NCBiR, realizowanych w PWSZ w Tarnowie oraz AGH w Krakowie. Od roku 1996 r. pracował również jako adiunkt w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie.

Lubiany przez studentów, opiekun wielu prac dyplomowych, życzliwy dla kolegów, całkowicie poświęcał się sprawom edukacji i nauki.

Uroczystości pogrzebowe odprawione zostaną w piątek, 3 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Gorlicach – o czym zawiadamiają

Rektor PWSZ w Tarnowie,
Dyrekcja Instytutu Politechnicznego,
Kierownictwo Zakładu Informatyki
oraz pracownicy i przyjaciele.