Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Tarnowskich Piątków Ochrony Środowiska

Termin: piątek 17 marzec 2023, godz. 10.00

Temat: Metale ciężkie w żywności

Prowadzący: dr inż. Katarzyna Maj-Zajezierska – Katedra Ochrony Środowiska ANS w Tarnowie

W skrócie: Zdrowa żywność, to taka która ma za zadanie dostarczyć nam niezbędnych minerałów, ale co jeśli jest zanieczyszczona przez niepożądane związki chemiczne takie jak metale ciężkie? Skąd się biorą metale ciężkie w warzywach i owocach, które spożywamy? Jakie są dopuszczalne normy dziennego spożycia i kto czuwa nad tym czy są one spełnione? Jaki wpływ metale ciężkie mają na nasze organizmy? Odpowiedzi na powyższe pytania zostaną przedstawione w trakcie wykładu.

Spotkania adresowane są do całych klas pod opieką nauczyciela. Opiekun grupy uczniów powinien skontaktować się z z Uczelnianym  Centrum Edukacji Ustawicznej ANS w Tarnowie (email: uceu@anstar.edu.pl lub telefon: 14 63 16 568) lub Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym ANS w Tarnowie (email: wmp@anstar.edu.pl lub tel. 14 63 16 530). Prosimy o zgłoszenia nie później niż do środy 15 marca, do godziny 12.00.