Z przyjemnością informujemy, że w dniach 29-30 maja br. w sali C06 na terenie naszej Uczelni będzie miała miejsce kolejna już, dwunasta, edycja Szkoły Letniej Matematyki Finansowej i Stosowanej, wpisująca się w obchody jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, a zorganizowana przez Katedrę Matematyki oraz studenckie Koło Naukowe Matematyków.

Poprzednie spotkania z tego cyklu były okazją do zdobycia doświadczeń, zaprezentowania swoich (choćby skromnych) osiągnięć naukowych oraz  podzielenia się posiadaną wiedzą nie tylko dla naszych pracowników i studentów, lecz także dla członków społeczności naukowej zaprzyjaźnionych uczelni z różnych ośrodków akademickich. Dla naszych studentów jest to także czas poszerzania informacji o dostępnych możliwościach kontynuowania dalszej nauki poza murami ANS.

W ciągu dwunastoletniej historii tego wydarzenia mieliśmy okazję goszczenia przedstawicieli wielu ośrodków akademickich z terenu całej Polski, m.in. z Krakowa (UJ, AGH, UEK, UP), Katowic, Kielc, Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia. Uczestnicy Szkoły  Letniej zachowują z tych spotkań dobre wspomnienia i chętnie do nas wracają, co przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku  naszej Uczelni w polskim środowisku matematycznym.

Program XII Szkoły Letniej Matematyki Finansowej i Stosowanej

Poniedziałek 29.05.2023

• 10.00 – Rozpoczęcie
  • 10.20 – dr Anna Szymusiak (Uniwersytet Jagielloński, Kraków): Co to jest kubit?
  • 11.00 – dr Anna Szymusiak (Uniwersytet Jagielloński, Kraków): prezentacja studiów II stopnia w UJ
  • 11.20 – Sandra Branicka (Uniwersytet Pedagogiczny,  Kraków), Jakub Słotwiński (Uniwersytet Jagielloński, Kraków): Matematyczne podstawy analizy danych w meteorologii i klimatologii
  • 11.40 – Artur Bromboszcz, Izabela Czarnota  (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków): Na ile sposobów można rozmienić banknot 10-złotowy przy pomocy monet 1-, 2- i 5- złotowych, czyli po co nam funkcja tworząca?
  • 12.00 – przerwa kawowa
  • 12.30 – dr Grzegorz Sroka (Politechnika Rzeszowska, Rzeszów): prezentacja studiów II stopnia w Politechnice Rzeszowskiej
  • 12.50 – Mateusz Rajzer (Politechnika Rzeszowska, Rzeszów): Aspekty mechaniki kwantowej w matematyce i finansach
  • ok 13.20 – zakończenie