Profil kształcenia na wszystkich studiach chemicznych w Katedrze Chemii PWSZ w Tarnowie jest profilem praktycznym a to oznacza, że studia są ściśle powiązane z praktycznym wykorzystaniem umiejętności i zdobytej wiedzy.

Wielopłaszczyznowa współpraca z przedsiębiorstwami regionu tarnowskiego pozwala dostarczyć kolejnym studentom kierunku Chemia bezcennej wiedzy praktycznej. W ramach programu studiów studenci uczestniczą w edukacyjnych wycieczkach do laboratoriów m. in. Grupy Azoty S.A., Tarnowskich Wodociągów Sp. z o.o., Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A., PTH Certech, Firmy Beckers Farby Przemysłowe Sp. z o. o. i wielu innych. Podczas wycieczek studenci maja możliwość zapoznania się ze specyfiką prac prowadzonych w wybranych przedsiębiorstwach oraz zasadą działania nowoczesnej aparatury stosowanej w branży chemicznej.

W ramach profilu praktycznego studiów studenci realizują program 6-cio miesięcznych praktyk, podczas których mają możliwość, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z ramienia zakładów pracy, praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/praktyki/

W wielu sytuacjach miejsce praktyki staje się ostatecznie miejscem pracy, gdyż absolwenci kierunku Chemia znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach, w których odbywali praktykę.

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/absolwenci-chemii/

Możliwość bezpośredniego kontaktu studentów Katedry Chemii z tak licznymi przedsiębiorstwami  niejednokrotnie stała się podstawą do nawiązanie szerszej współpracy, która zaowocowała pracami licencjackimi, a także publikacjami w czasopismach naukowych.

https://pwsztar.edu.pl/prace-dyplomowe-studentow-chemii-pwsz-w-tarnowie-w-prestizowych-czasopismach-naukowych/?param=CH

 

Wróć do góry