ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. W dniach 5-7 czerwca naczepa zawita na kampus Akademii Tarnowskiej. Pokazy towarzyszą II edycji Targów Innowacji Tarnowskich.

W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski.

Iskry Niepodległej prezentują postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

Idea wyrażona w narracji, że siłą społeczeństwa jest różnorodność, była także obecna przy powstawaniu naczep. Projekt powstawał dzięki współpracy polskich producentów z kilku różnych firm. Eksperci z różnych dziedzin połączyli siły i wiedzę by zbudować naczepy ekspozycyjne, zaprojektować przestrzeń, przetestować rozwiązania technologiczne i przygotować treści merytoryczne. Zadbano o szczegóły przy wypracowywaniu formuły mobilnego spektaklu projektując rozwiązania takie jak mobilny ekran transparentny, wykreowane przez AI obrazy na backlightach, czy konstrukcja narratora opowieści — cyfrowego bytu. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

HARMONOGRAM:

  • 5 maja: 10:00 – 18:00
  • 6 maja: 10:00 – 18:00
  • 7 maja: 10:00 – 16:00

Prosimy grupy zorganizowane o rezerwację miejsc, co będzie gwarantować możliwość wejścia do przyczepy. Maksymalna liczba osób podczas jednej sesji trwającej pół godziny to 20. Rezerwacji można dokonywać do 5 czerwca (do godz. 9.00) pod numerem telefonu 14 63 16 666 lub poprzez pocztę elektroniczną: bp@anstar.edu.pl

Więcej informacji na temat Iskier Niepodległej można znaleźć TUTAJ.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Wróć do góry