26 października 2021 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się VI edycja konferencji naukowej Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat, w tym roku pod hasłem „Samotność u kresu – wyzwania opieki wspierającej w czasie pandemii”.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, konferencja odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie oraz online za pomocą aplikacji MS Teams.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Konferencja zbiega się w czasie z obchodzonym od kilkunastu lat w połowie października Światowym Dniem Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Tym samym wpisuje się w misję edukacyjną uwrażliwiającą społeczeństwo na los ludzi chorych i cierpiących. Dodatkowo,
w tym roku, towarzyszy jubileuszowi 40-lecia działalności pierwszego w Polsce Hospicjum, czyli TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Stało się już tradycją, że od 2015 roku, w ramach tego wydarzenia spotykają się
w Uniwersytecie Jagiellońskim ludzie dobrej woli, pragnący nieść bezinteresowną pomoc
i ulgę w cierpieniu ludziom u kresu życia.

Podczas VI edycji konferencji zostaną omówione tematy, które aktualnie – w okresie pandemii – nabrały nowego znaczenia, a zarazem postawiły nowe wyzwania. Skupimy się między innymi na problemach psychologicznych u pacjentów, osamotnieniu w odchodzeniu, roli komunikacji w opiece medycznej, psychologicznej, duchowej, znaczeniu kontaktów pacjenta z rodziną, z bliskimi. Poruszymy tematy związane z pediatryczną opieką paliatywną i nienowotworowymi stanami terminalnymi.

Państwo Prelegenci, reprezentujący rozmaite dziedziny wiedzy i nauki, poprzez wykłady
i warsztaty wskażą możliwości i metody pomocy w godnym znoszeniu cierpienia u kresu życia.

Udział w Konferencji oraz warsztatach /tylko stacjonarnie/ wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie https://paliatywna.uj.edu.pl/formularz

Serdecznie zapraszamy wszystkich Zainteresowanych.

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum

Prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki

 

Prezes Zarządu

Towarzystwa Przyjaciół Chorych

„Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie

Dr Jolanta Stokłosa

 

Wróć do góry