26 lutego 2024 r. w historycznej sali nr 11 (tzw. „ciemnej sali”) tarnowskiego Sądu odbyła się pod patronatem prezesa Sądu Okręgowego w Tarnowie debata studentów – członków Koła Naukowego Katedry Prawa i Studenckiego Koła Naukowego „LEX” na temat: „Kara śmierci – powracający problem. Nieludzkie traktowanie, sprawiedliwa odpłata czy realna konieczność ochrony społeczeństwa?” .

Studenci podzieleni na dwie trzyosobowe drużyny rywalizowali o wygraną, żywo argumentując za i przeciw karze śmierci. Jury w składzie: Sędzia Agnieszka Sadecka, Prokurator Arkadiusz Bara i Mecenas Maciej Morawski jednogłośnie zadecydowało, że wynikiem tej debaty będzie remis. Prezes Sądu Okręgowego w Tarnowie dr Tomasz Kozioł zapowiedział kolejną debatę, która odbędzie się w tarnowskim sądzie już jesienią.