2016.03.amm_siatkak_uj_022Siatkarki AZS PWSZ Tarnów po raz czwarty z rzędu zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski. W bilansie półfinałowego dwumeczu okazały się lepsze od siatkarek AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze spotkanie tarnowskie akademiczki przegrały co prawda 1:2, ale za to w rewanżu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie triumfowały 2:0.

W finale zmagań najlepszych siatkarek małopolskich szkół wyższych studentki tarnowskiej PWSZ zmierzą się z drużyną AZS AGH lub AZS AWF. Czy w tym roku uda się im wreszcie wygrać rywalizację sportową małopolskich uczelni?

Trener Jan Salamon: w spotkaniu rewanżowym gra wyglądała tak jak to omawialiśmy na przedmeczowych założeniach. Plan taktyczny został zrealizowany w pełni i w zasadzie w żadnym momencie nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Na pewno zadanie ułatwiła nam kontuzja, której już w pierwszej akcji doznała podstawowa zawodniczka drużyny krakowskiej, ale dziewczęta rozegrały bardzo dobre spotkanie i nasz awans do finału nie był dziełem przypadku. Mamy już zapewnione prawo gry w półfinałach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski, więc na turniej finałowy do Krakowa możemy jechać koncentrując się wyłącznie na próbie wygrania po raz pierwszy ligi akademickiej.

Wróć do góry