2016.03.dzienotwarty_038Piątek, 4 marca warto było spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Największa uczelnia regionu zorganizowała wtedy Dzień Otwarty. Była to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także obejrzenia ciekawych prezentacji, wzięcia udziału w eksperymentach i pokazach, obejrzenia szkoły „od wewnątrz”, czy w końcu wygrania cennych nagród, które czekały na uczestników gry terenowej.

– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie istnieje od osiemnastu lat i jest najstarszą w Polsce publiczną uczelnią zawodową oraz jedną z największych uczelni tego typu. Od wielu lat PWSZ w Tarnowie zajmuje poczesne miejsce w rankingach publicznych uczelni zawodowych. Mamy nie tylko świetne warunki lokalowe, ale przede wszystkim bogatą ofertę dydaktyczną. Różnorodność kierunków kształcenia pozwoli każdemu znaleźć studia odpowiednie dla jego talentów i marzeń – mówi JM Rektor, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ.

Dzień Otwarty to wspólne dzieło społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy wszystkich Instytutów działających w uczelni, ale także studenci, którzy chcą „pochwalić się” swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy liczył kilkadziesiąt pozycji.

– Zależało nam, by w kilka godzin pokazać nasze najmocniejsze strony – od pracowników przez bazę lokalową do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie kształcenia studentów – tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.