1 czerwca, dwudziesty szósty raz w historii Uczelni ruszyła rekrutacja podstawowa na studia, która potrwa do 21 lipca. Kandydaci mogą w tym roku wybierać spośród 28 kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich i jednolitych magisterskich. Na chętnych w Akademii Tarnowskiej czeka ponad 2300 miejsc, w tym 1730 na bezpłatnych studiach dziennych. Druga tura rekrutacji potrwa od 17 sierpnia do 15 września, a uzupełniająca od 24 do 26 września.

– Zapraszam wszystkich do podjęcia studiów w naszej Uczelni. To historyczna rekrutacja, ponieważ rusza dokładnie w dzień, w którym stajemy się Akademią Tarnowską. Oferujemy niezwykle szeroki wachlarz kierunków do wyboru, który ciągle poszerzamy i udoskonalamy. Rok temu uruchomiliśmy prawo, a w tym chwalimy się dwiema nowościami: psychologią i technologią i zarządzaniem produkcją – mówi Rektor AT, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

Bogata oferta dydaktyczna – to nie wszystko. Studia w ANS to bowiem także możliwość korzystania z nowoczesnej bazy dydaktycznej, naukowej oraz sportowej. Innym naszym atutem jest bliskość i zwarty, zlokalizowany w centrum Tarnowa kampus oraz możliwość zagranicznych wyjazdów, m.in. dzięki programowi Erasmus+ przekonuje Rektor.

Co niezwykle istotne – nasi studenci korzystają z przyjaznego systemu stypendialnego – dodaje Rektor Kołpa Wysokość stypendiów jest ustalana indywidualnie, a jego maksymalna wysokość w przypadku korzystania z wszystkich źródeł wsparcia może sięgnąć nawet 3,5 tys. zł miesięcznie.

Rekrutacja prowadzona będzie poprzez stronę rekrutacja.anstar.edu.pl w ramach systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. – To niezwykle prosty, efektywny i przyjazny system, który zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie. Z badań Biura Promocji wynika, że aż 99 procent studentów I roku ocenia go bardzo dobrze– tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, prof. Uczelni, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki AT.

Na stronie przygotowanej specjalnie dla kandydatów znaleźć można wszystkie informacje dotyczących naboru, a także pełną ofertę Uczelni. Dodatkowo w drugiej połowie czerwca uruchomiony zostanie stacjonarny punkt informacji dla kandydatów w gmachu głównym Akademii (budynek A), w którym również będzie można załatwić wszystkie formalności.

– O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny przewiduje dodatkowo rozmowy wstępne dla kandydatów na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologia. – dodaje dr Martowicz.

Opłata rekrutacyjna wynosi w tym roku 85 zł na większość kierunków, z wyjątkiem pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej i psychologii. Rekrutujący się kandydaci muszą w tym wypadku zapłacić 100 zł. – Wysokość opłaty nie zależy od Uczelni i regulowana jest rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki – tłumaczy dr Martowicz.

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl. Pracownicy Uczelni odpowiadają także na pytania kandydatów pod numerami telefonu 14 63 16 666 (rekrutacja – informacja), 14 63 16 667 (pomoc techniczna systemu ERK), poprzez pocztę elektroniczną: rekrutacja@anstar.edu.pl (rekrutacja), erk@anstar.edu.pl (pomoc techniczna systemu ERK) oraz poprzez komunikatory w mediach społecznościowych.

Uruchomiliśmy stacjonarny punkt informacyjny w budynku głównym Uczelni (budynek A, ul. Mickiewicza 8). Czekamy na kandydatów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 w sali A104 (pierwsze piętro).

Oferta dydaktyczna Akademii Tarnowskiej

Wydział Administracyjno-Ekonomiczny 

Wydział Humanistyczny

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

  • Matematyka, I stopień, stacjonarne 
  • Ochrona środowiska, I stopień, stacjonarne 
  • Chemia, I stopień – licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne 
  • Chemia stosowana, I stopień – inżynierskie, stacjonarne 

Wydział Ochrony Zdrowia 

Wydział Politechniczny

Wydział Sztuki

Wróć do góry