Od środy, 21 września do wtorku, 27 września potrwa rekrutacja uzupełniająca na studia w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Kandydaci mogą wybierać spośród wielu kierunków na studiach I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Procedura rekrutacji jest niezwykle prosta i w całości odbywa się przez Internet. Szczegóły na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.

– Zapraszam wszystkich do podjęcia studiów w naszej Uczelni. Oferujemy niezwykle szeroki wachlarz kierunków do wyboru oraz – co niezwykle istotne – przyjazny system stypendialny – przekonuje Rektor ANS, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

Wysokość stypendiów jest ustalana indywidualnie, a jego maksymalna wysokość w przypadku korzystania z wszystkich źródeł wsparcia może sięgnąć nawet 3,5 tys. zł miesięcznie. – To jednak nie wszystko. Studia w ANS to bowiem także możliwość korzystania z nowoczesnej bazy dydaktycznej, naukowej oraz sportowej. Innym naszym atutem jest bliskość i zwarty, zlokalizowany w centrum Tarnowa kampus oraz możliwość zagranicznych wyjazdów, m.in. dzięki programowi Erasmus+ – dodaje Rektor Kołpa.

Rekrutacja prowadzona będzie poprzez stronę rekrutacja.anstar.edu.pl w ramach systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. – To niezwykle prosty, efektywny i przyjazny system, który zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, prof. Uczelni, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki ANS.

Na wspomnianej stronie znaleźć można komplet informacji dotyczących naboru, a także pełną ofertę Uczelni. Dodatkowo, w trakcie rekrutacji. codziennie w godzinach od 9 do 15 na Uczelni działać będzie stacjonarny punkt informacji dla kandydatów (Budynek A, sala 104), w którym również będzie można załatwić wszystkie formalności.

– O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny, podobnie, jak w roku ubiegłym, nie przewiduje egzaminów wstępnych. Wyjątkiem jest Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, na której odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna – dodaje dr Martowicz.

Opłata rekrutacyjna na wszystkich kierunkach wynosi w tym roku 85 zł. Wyjątkiem jest Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna gdzie wynosi ona 100 zł.

Lista kierunków, na których prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca

Wydział Administracyjno-Ekonomiczny

Administracja, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

Ekonomia, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

Praca socjalna, I, II stopień, stacjonarne

Prawo, studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Humanistyczny

Filologia polska, II stopień, stacjonarne

Filologia (angielska), I stopień, stacjonarne i niestacjonarne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

Ochrona środowiska, I stopień, stacjonarne

Chemia, I stopień – licencjackie, stacjonarne

Wydział Ochrony Zdrowia

Fizjoterapia, jednolite studia magisterskie, stacjonarne

Kosmetologia, I stopień, stacjonarne

Pielęgniarstwo, I stopień, stacjonarne

Pielęgniarstwo, I stopień, niestacjonarne – pomostowe

Pielęgniarstwo, II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

Położnictwo, I stopień, stacjonarne

Wychowanie fizyczne, I – stacjonarne, II stopień – stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Politechniczny

Automatyka i robotyka, I stopień, stacjonarne

Informatyka, I stopień, stacjonarne

Elektrotechnika, I stopień, stacjonarne

Elektronika i telekomunikacja, I stopień, stacjonarne

Mechatronika, I stopień, stacjonarne

Technologia chemiczna, II stopień, stacjonarne

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.

Wróć do góry