Rok akademicki 2023/2024 w Naukowym Kole Chemików OZON obfitował w wiele ciekawych wydarzeń przeplatanych „zwykłym” eksperymentowaniem.

W ramach cyklicznych spotkań dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych tzw. „Tarnowskich Piątków Chemicznych” studenci Naukowego Koła Chemików OZON przeprowadzili wiele pokazów chemicznych. Brali też czynny udział w warsztatach w ramach projektu  Per Scienta Ad Astra (projekt MEiN), podczas których asystowali prowadzącym zajęcia wykładowcom na salach laboratoryjnych. Dużym zaangażowaniem wykazali się także podczas Tarnowskiego Konkursu Chemicznego dla szkół podstawowych, gdzie pomagali podczas etapów konkursu odbywających się na terenie Uczelni. Ciekawym akcentem był udział studentów Naukowego Koła Chemików OZON w projekcie „Meet the Space”, w ramach którego studenci zbadali ciastko przed i po powrocie z kosmosu, ciasto to bowiem wysłane było do stratosfery specjalnym balonem. Analiza wyników badań z tego wydarzenia była przedmiotem wystąpienia studentów na Międzynarodowej Konferencji „Meet the Space” w dniu 7 czerwca 2024 r.

Oczywiście poza opisanymi wydarzeniami rok akademicki 2023/2024 dla studentów Naukowego Koła Chemików OZON wypełniony był roboczymi spotkaniami w laboratorium chemicznym, które w całości poświęcone były eksperymentowaniu.

Jeśli chcesz dołączyć do Naukowego Koła Chemików OZON i brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach koniecznie zacznij studiować kierunki chemiczne.

Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: