W styczniu 2024 roku odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym warsztaty chemiczne dla klas patronackich realizowane w ramach współpracy Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej ze szkołami ponadpodstawowymi. Po opieką wykładowców Katedry Chemii uczniowie klas biologiczno-chemicznych III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Tarnowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty chemiczne w laboratorium chemicznym Katedry Chemii.

Podczas warsztatów uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu chemii wybranych reakcji w chemii organicznej oraz zdobywali nowe kompetencje praktyczne. Formuła prowadzonych zajęć miała na celu zdobycie wiedzy pozwalającej na lepsze przygotowanie się do egzaminów maturalnych, konkursów i olimpiad chemicznych, ale przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i umożliwienie rozwijania pasji związanych z chemią.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów i wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.