Reprezentantki i reprezentanci KU AZS Akademii Tarnowskiej w futsalu bez większych problemów awansowali do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Panie w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim zajęły miejsce trzecie, panowie – czwarte.

Podopieczne trenera Marcina Krawczyka w fazie zasadniczej turnieju finałowego rozegranego w Krakowie najpierw pokonały 5:1 Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej, potem, po zaciętym boju ograły ekipę AGH 1:0, by w ostatnim meczu przegrać z zawodniczkami z UJ 1:4.

Dwa zwycięstwa grupowe dały pewny awans do półfinału, w którym nasze zawodniczki przegrały nieznacznie z AWF Kraków 1:2.

Ostatecznie zajęły 3. miejsce bez walki w „małym finale” po tym, jak z rywalizacji wycofał się zespół CM UJ.

1.AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego
2 AZS AWF Kraków
3 AZS Akademia Tarnowska
4. AZS AGH
5. AZS ANS Nowy Sącz
6. AZS UKEN Kraków
7. AZS UJ CM

Panowie zmagania w finale zaczęli od dwóch remisów (4:4) z ekipami UEK oraz UKEN. W trzecim meczu pokonali UJ 3:2, a w czwartym rozgromili UJ 4:8.

Dwa zwycięstwa i dwa remisy dały podopiecznym Krzysztofa Tomalskiego drugie miejsce w grupie i przepustkę do półfinału. W nim nasi zawodnicy dość pechowo przegrali z AGH 2:4, tracąc prowadzenie po indywidualnych błędach, które przytrafiły się w ciągu kilkunastu sekund i ze stanu 2:1 zrobiło się 2:3.

Mecz z AGH wyraźnie wytrącił naszych futsalistów z równowagi, gdyż w małym finale ulegli drużynie UEK aż 0:11. Wynik zaskakuje tym bardziej, że w fazie grupowej nasi futsaliści zremisowali z UEK. Wysoka porażka nie zmieniła jednak najważniejszego: nasza drużyna awansowała do półfinału zmagań o Akademickiego Mistrzostwo Polski.

1. AZS AWF Kraków
2. AZS AGH