W kwietniu 2024 roku odbyły się ostatnie, w tym roku szkolnym, warsztaty chemiczne dla uczniów klas patronackich realizowane w ramach współpracy Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Tarnowie.

Po opieką wykładowców Katedry Chemii uczniowie klas biologiczno-chemicznych samodzielnie przeprowadzali eksperymenty chemiczne w laboratorium Katedry Chemii.

Uczniowie podczas zajęć zdobyli wiedzę z zakresu wybranych reakcji chemicznych w chemii organicznej. Eksperymenty miały dwojaki charakter, pozwalający na poszerzenie wiedzy z zakresu chemii organicznej oraz wykorzystanie jej w doświadczeniach o charakterze problemowym. Formuła prowadzonych zajęć miała na celu lepsze przygotowanie się do egzaminów maturalnych, konkursów i olimpiad chemicznych, ale przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i umożliwienie rozwijania pasji związanej z chemią.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊 Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, chemoinformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.

Wróć do góry