Wydawnictwa Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zapraszają na spotkanie promujące książkę pt. „English for University: A Selection of Exercises for Intermediate Students”, której autorem jest Andrzej Fretschel-Hojarski. Publikacja ukazała się nakładem naszej Uczelni. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 11.00 w sali 028, budynek B, ANS w Tarnowie.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wykładu autora pt. Multiliteracies: Grammar, Context, and Meaning-Making oraz kilku słów na temat prezentowanej książki.

„Multiliteracies Framework for Language Teaching” oferuje ciekawą, opartą na umiejętnościach wielostronnej alfabetyzacji, alternatywę dla Komunikacyjnej Metody Nauczania (CLT), która często oddziela gramatykę i słownictwo od innych podstawowych umiejętności. MFLT odpowiada na współczesne potrzeby uczniów – językowe, kulturowe jak i społeczne – wykraczające poza salę lekcyjną, jednocześnie wypełniając lukę między kursami językowymi na poziomie średnio zaawansowanym (B1/B2) i zaawansowanym (C1) poprzez wprowadzenia gramatykę w sposób bardziej zorientowany na znaczenie. Moja prezentacja koncentruje się na praktycznych aspektach nauczania gramatyki, podkreślając potencjalne zalety korzystania z zasobów tekstowych i oferując przykładowe propozycje lekcji w oparciu o moją ostatnią publikację zatytułowaną „English for University: A Selection of Exercises for Intermediate Students” – zapowiada autor publikacji.

Prezentacja odbędzie się w języku angielskim.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wykładowców, studentów oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami nauki i nauczania języka angielskiego. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych prosimy o potwierdzenie obecności na adres: wydawnictwa@anstar.edu.pl do 28 lutego 2023 r.

Wróć do góry