Koniec roku to czas podsumowań – dotyczy to także działalności naukowo-popularyzacyjnej Naukowego Koła Chemików „OZON”.

Tradycyjnie NKCh OZON zaangażowane było w szereg pokazów doświadczeń chemicznych, reprezentując zarówno Katedrę Chemii jak i Akademię Tarnowską na kilku płaszczyznach. Warto wspomnieć, że pokazy przeprowadzane przez studentów OZONu można było zobaczyć m.in. w ramach: Małopolskiej Nocy Naukowców 2023, Dnia z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym, Tarnowskich Piątków Chemicznych, Dni Otwartych Akademii Tarnowskiej a także uroczystej gali na zakończenie 4. edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej.

NKCh OZON zaangażowane było również we współpracę z Fundacją Edumocni w ramach projektu Warsztaty Przyszłego Naukowca realizowanych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Ponadto, co warto podkreślić, w kończącym się roku kalendarzowym studenci NKCh OZON zostali zatrudnieni w Projekcie Per scientiam ad astra – pokazy naukowe w Akademii
Tarnowskiej, dofinansowanym ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki II” (nr projektu POPUL/SP/0040/2023/01). Studenci biorą czynny udział zarówno w realizowanych w
ramach grantu warsztatach naukowych jak i wykładach, podczas których demonstrują chemiczne doświadczenia dotyczące tematyki wykładu.

Patrząc przez pryzmat ostatnich 12 miesięcy można odnieść wrażenie, że NKCh OZON rozszerzyło swoją działalność otwierając nowe ścieżki. Pomysłów i chęci nie brakuje, stąd nie pozostaje Wam nic innego jak tylko śledzić stronę internetową NKCh OZON w oczekiwaniu na więcej, w końcu: the best is yet to come!

Zapraszamy pasjonatów chemii do wstąpienia w szeregi studentów Naukowego Koła Chemików OZON działającego przy Katedrze Chemii.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością.

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak
również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.