Arkadiusz Kopacz, absolwent Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył Nagrodę Tertila w kategorii prac licencjackich i inżynierskich. Kapituła doceniła jego dyplomową wizualizację nieistniejącej już Synagogi Nowej zw. Jubileuszową w Tarnowie. Promotorem tej pracy był dr Adam Pieprzycki. Nagrody dla laureatów wręczono w tarnowskim Ratuszu podczas uroczystej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu Tarnowskiego.
Efekty pracy Arkadiusza Kopacza można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ
Dodajmy, że najlepszą pracę magisterską z obszaru nauk humanistycznych napisał Krzysztof Kostecki z Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie (VSM-Value Stream Mapping jako narzędzie analizy i optymalizacji przepływów w przedsiębiorstwie produkcyjnym na przykładzie firmy XYZ). Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Magdaleny Kozioł z tej samej uczelni za pracę Aktywność zawodowa kobiet i mężczyzn.
W kolejnej kategorii, prace magisterskie – obszar nauk pozostałych, nagrodę otrzymał Kamil Stańczyk z Politechniki Krakowskiej za pracę na temat interwencji urbanistycznej, która miałaby dotyczyć nowego centrum aktywności w Mościcach.
W trzeciej kategorii, poza nagrodą dla Arkadiusza Kopacza, wręczono również dwa wyróżnienia. Otrzymali je Wiktor Bochenek z Uniwersytetu Jagiellońskiego (Dziedzictwo Mościc: badanie społeczne na temat postrzegania, ochrony, atrakcyjności i jego udostępniania) oraz Urszula Kosiarska, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu (Organizacja i komunikacja w firmach ubezpieczeniowych na przykładzie firm działających w Powiecie Tarnowskim).
Do konkursu o Nagrodę Terila można zgłaszać prace dyplomowe, których tematyka dotyczy Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: prace magisterskie w obszarze nauk humanistycznych lub społecznych, prace magisterskie w obszarze nauk pozostałych, prace licencjackie i inżynierskie. W przypadku dwóch pierwszych dla laureatów przygotowano nagrody w wysokości 4 tys. złotych, w ostatniej kategorii wygrana wyniosła 3 tys. złotych. Za wyróżnienia można było otrzymać czek w wysokości tysiąca złotych.
O nagrodę mogą ubiegać się autorzy prac dyplomowych będący absolwentami studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy mieszkają na stałe w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim. Zgodnie z regulaminem pracę dyplomową zgłasza uczelnia, za zgodą absolwenta.
Warto dodać, że podczas sobotniej sesji wręczone zostały także statuetki i dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym w ubiegłorocznej 14. edycji konkursu. W kategorii prac magisterskich w obszarze nauk humanistycznych lub społecznych zwyciężył inny absolwent naszej Uczelni. Piotra Kopę nagrodzono za pracę „Rola mediów lokalnych w kształtowaniu świadomości małych społeczeństw na przykładzie tarnowskiego Radia MAKS”, której promotorką była prof. dr hab. Teresa Wilkoń.
Więcej na temat pracy Pana Arkadiusza Kopacza TUTAJ.
fot. Paweł Topolski