Rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski zakończyli trójboiści siłowi. W tym roku nie udało im się wywalczyć medalu, ale w trakcie zmagań poprawiali swoje rekordy życiowe.

Trójboiści siłowi rywalizują w trzech konkurencjach takich jak przysiady ze sztangą, wyciskanie sztangi w leżeniu oraz martwy ciąg. Studenci Akademii Tarnowskiej trenujący w sekcji trójboju pod czujnym okiem Roberta Wardzały w klasyfikacji drużynowej zajęli 24. miejsce w stawce 44 zespołów reprezentujących uczelnie z całej Polski. W swoim typie uczelni czyli USP – (uczelnie społeczno-przyrodnicze), tarnowscy akademicy zajęli 5. pozycję na 10 rywalizujących szkół wyższych.

Najlepszy wynik indywidualny zanotował ambitnie walczący Filip Kania, który w kategorii 66 kg zajął 4. miejsce, a więc tuż za podium.

– Sekcja trójboju jest najmłodszą w Klubie Uczelnianym, ale mającą już swoje osiągnięcia i doświadczenia. W tym roku nie udało się wywalczyć pozycji medalowych, ale zdobyliśmy kolejne, cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują. Chłopcy byli przygotowani bardzo dobrze i walczyli ambitnie, o czym świadczą rekordy życiowe. Obiecali, że za rok wracają po więcej – relacjonuje trener, Robert Wardzała.

Reprezentacja wystartowała w składzie: Jakub Bączek, Wiktor Bieszczad, Gabriel Borszowski, Jakub Filiński, Hubert Kamiński, Filip Kania, Bartosz Kozub, Maciej Mitek, Jakub Panek, Tomasz Sura, Jakub Więcek.