Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców (MNN) z Katedrą Chemii Akademii Tarnowskiej!

Podczas tegorocznej MNN nie zabraknie eksperymentów, przygotowanych przez  Wykładowców i Studentów Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.  Dla najmłodszych uczestników zaplanowano interaktywny wykład, po którym odbędą się interdyscyplinarne wykłady dla nieco starszych. Po każdym z wykładów studenci Naukowego Koła Chemików „OZON” zaprezentują zbiór efektownych doświadczeń chemicznych.

• Wykład dla najmłodszychChemiczne Góry”

Góry są pięknem czasem nieosiągalnym. Kryją w sobie piękno i tajemnicę. Zapraszamy na niezwykły interaktywny pokaz chemicznych zjawisk podczas którego wspólnie z wykładowcami Katedry Chemii odkryjecie niezwykłe Chemiczne Góry!

dokładna lokalizacja ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017
godzina 17:00  Bezpłatne bilety do odebrania od 21 września (godz. 9:00) w Budynku Głównym (A) Akademii Tarnowskiej, pok. 025 na parterze

• Wykład pt. Czy mikroplastik jest wszędzie?

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się czym jest mikroplastik. Odkryjemy jego pochodzenie oraz występowanie a także omówimy jego wpływ ma na oceany, morza i rzeki.

dokładna lokalizacja   ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017
godzina 18:00  Bezpłatne bilety do odebrania od 21 września (godz. 9:00) w Budynku Głównym (A) Akademii Tarnowskiej, pok. 025 na parterze

• Wykład pt. „Kosmetyki współczesnego świata?”

Podczas wykładu powiemy o substancjach aktywnych znajdujących się w kosmetykach do „zadań specjalnych”. Będzie można również dowiedzieć się o nowoczesnych metodach projektowania kosmetyków z użyciem komputerów.

dokładna lokalizacja  ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017

godzina 19:00  Bezpłatne bilety do odebrania od 21 września (godz. 9:00) w Budynku Głównym (A) Akademii Tarnowskiej, pok. 025 na parterze

Życzymy wspaniałych wrażeń!

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat wspiera w rozwoju nie tylko studentów, ale również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podejmując szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością.

Dla wszystkich uczniów zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, wykładów popularnonaukowych jak również warsztatów wprowadzających uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym.

Szczegóły na stronie: https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/oferta-dla-szkol/