Dwa noworoczne koncerty zaplanowane na piątek i sobotę, 20 i 21 stycznia rozpoczną obchody 25-lecia naszej Uczelni. Podczas obu koncertów wystąpi Tarnowska Orkiestra Młodzieżowa Appassionato pod dyrekcją Katarzyny Wrony. Piątkowy koncert adresowany jest do interesariuszy zewnętrznych, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni oraz Absolwentów, a na drugi zapraszamy wszystkich zainteresowanych byłych i obecnych pracowników wraz z rodzinami.

– Tradycyjnie w okresie karnawału organizowane są koncerty noworoczne. Postanowiliśmy wpisać się w ten zwyczaj i zaprosić naszych przyjaciół, studentów oraz pracowników do uczestnictwa w takim właśnie wydarzeniu. Będzie to zarazem początek hucznego świętowania srebrnego jubileuszu naszej Uczelni. Serdecznie zapraszam do naszej Auli w jednym z podanych terminów – zapowiada Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Przyłączam się do tego zaproszenia. Warto spędzić jeden z tych wieczorów z nami, gdyż Tarnowska Orkiestra Młodzieżowa przygotowała bardzo ciekawy i atrakcyjny program. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory i melodie charakterystyczne dla koncertów noworocznych i karnawałowych – dodaje Lucyna Krzemińska, Kierowniczka Biura Karier ANS w Tarnowie, pomysłodawczyni i organizatorka koncertów. – Nasza Aula może pomieścić jedynie ok. 300 osób, więc aby umożliwić wzięcie udziału w koncercie jak najszerszej grupie odbiorców organizujemy dwa koncerty z tym samym repertuarem – wyjaśnia Lucyna Krzemińska.

W wykonaniu Orkiestry usłyszymy m.in. takie utwory jak:

 • E. Grieg – „Peer Gynt” – części:
 1. Taniec Anitry,
 2. Śmierć Azy;
 • P. Czajkowski – „Dziadek do orzechów”;
 1. części: Trepak,
 2. Taniec Wieszczki Cukrowej;
 • J. Strauss – „Marsz Radeckiego”
 • J. Brahms – „Taniec węgierski nr 5”
 • J. Strauss – „Pizzicato Polka”
 • J. Strauss – „Opowieść Lasku Wiedeńskiego”
 • B. Bartok – „Tańce rumuńskie”
 • R. Zubek – „Polonez spod Tarnowa”.

– Cechą szczególną tych koncertów będzie to, że oprócz znanych utworów, znanych kompozytorów zaprezentowane zostaną też „tarnowskie wariacje” czy to w postaci utworu „Polonez spod Tarnowa”, czy to w postaci aranży znanych tarnowskich kompozytorów, muzyków, jak również młodych, tarnowskich „debiutantów” z licznymi już osiągnięciami muzycznymi na koncie – dodaje Lucyna Krzemińska.

Jubileusz 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych potrwa przez niemal cały 2023 rok. Zaplanowano bardzo dużo ciekawych wydarzeń naukowych, kulturalnych, społecznych oraz sportowych. Aktualny program znaleźć można na stronie dedykowanej jubileuszowi pod adresem 25lat.atar.edu.pl.

Koncert piątkowy (20 stycznia) rozpocznie się o godz. 18, a sobotni (21 stycznia) o godz. 17. Oba koncerty odbędą się w Auli ANS w Tarnowie w Budynku C.

Zaproszenia na pierwszy koncert dostępne są w pokoju 300e, budynek C (Biuro Karier – tel. 14 631 66 27, 14 631 65 69) a na drugi koncert (sobotni) w pokoju 025 (u p. Moniki Greli w budynku A w godzinach 8-14), najpóźniej do 13 stycznia, tel. 14 631 66 53.

Wróć do góry