Kilka wspólnych projektów już zrealizowanych, kilka w toku, a kolejne w planach. Za nami trzecie już robocze spotkanie przedstawicieli Grupy Azoty i Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Podpisana w 2021 roku umowa z chemicznym gigantem przynosi wymierne korzyści nie tylko dla sygnatariuszy ale także dla polskiej gospodarki.

W spotkaniu, które tym razem odbyło się w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie wzięło udział w sumie kilkadziesiąt osób. Była to doskonała okazja do podsumowań, kolejnej wymiany oczekiwań a także snucia kolejnych planów.

– Nasze spotkania nie są może częste, ale za to bardzo konkretne. Ich roboczy charakter najlepiej widać po efektach. Zrealizowaliśmy już wspólnie dwa duże projekty (jeden dotyczył tzw. mocy biernej a drugi ewaluacji silników elektrycznych dla Automatyki – red.), a kolejne przed nami – relacjonuje dr hab. Rafał Kurczab, prof. Uczelni, Prorektor ANS ds. nauki i rozwoju.

– Grupa Azoty inwestuje pokaźne środki w rozwój technologii wodorowych. Plany te zakładają ścisłą współpracę z naszą Akademią w zakresie kształcenia nowoczesnych kadr dla Grupy – dodaje jeden z inicjatorów nawiązania współpracy z Azotami.

Realizacja zapisów umowy z potentatem branży chemicznej przynosi korzyści także studentom, którzy mogą korzystać z laboratoriów Grupy Azoty, odbywają tam praktyki, a także realizują prace dyplomowe we współpracy z przedstawicielami Azotów. Jedna z naszych absolwentek, mgr inż. Anna Misterka zaprezentowała podczas spotkania pracę, która została nagrodzona głównym laurem w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju (promotorką tej pracy była dr inż. Paulina Bednarz, Prodziekanka Wydziału Politechnicznego ANS).

Warto dodać, że zaszczyt bycia Ambasadorem Marki Grupa Azoty miał inny student ANS, Dominik Zdzieszyński.

Wróć do góry