Koncerty noworoczne rozpoczęły zaplanowane na niemal cały rok obchody 25-lecia powstania Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Zaproszeni goście dopisali, uczelniana Aula wypełniła się do ostatniego miejsca, a – sądząc po oklaskach i żywiołowych momentami reakcjach – program przygotowany z okazji rozpoczęcia obchodów również przypadł do gustu.

Na inaugurację obchodów srebrnego jubileuszu ANS w Tarnowie zaproszono przede wszystkim zaprzyjaźnionych z Uczelnią interesariuszy z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni oraz absolwentów będących obecnie pracownikami Akademii. Aulę wypełnili więc: samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy, nauczyciele, prezesi i dyrektorzy firm i instytucji, które współpracują z Uczelnią. W sobotę w Auli zjawili się z kolei pracownicy (byli i obecni) wraz z rodzinami.

Podczas nastrojowych wieczorów wystąpiła Tarnowska Orkiestra Młodzieżowa Appasionato pod batutą Katarzyny Wrony, która zaprezentowała bardzo ciekawy repertuar utworów muzyki klasycznej.

W przerwach widzowie mogli obejrzeć kilka filmów oraz wysłuchać krótkiego wystąpienia JM Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni, która po koncercie zaprosiła gości na symboliczną lampkę szampana.

Warto dodać, że koncert z wielką pieczołowitością przygotowali pracownicy Biura Karier ANS, które w tym roku świętuje 20-lecie powstania.

W rolę prowadzącej brawurowo wcieliła się pomysłodawczyni spotkania, Lucyna Krzemińska, która nie tylko kieruje pracami Biura Karier, ale także związana jest z Uczelnią od momentu jej powstania.

Program jubileuszu znaleźć można na poświęconej rocznicy stronie – TUTAJ.

Na sobotę zaplanowano kolejny koncert, tym razem dla pracowników oraz rodzin osób zatrudnionych w ANS.

Fot. Tadeusz Koniarz

KONCERT SOBOTNI

Wróć do góry