Reprezentacja futsalu mężczyzn Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zakończyła zmagania w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski na IV miejscu. Rezultat oznacza awans do kolejnej fazy AMP, którym będzie półfinał strefowy.

Nasi Studenci awansowali do turnieju finałowego z drugiego miejsca grupy A po rundzie zasadniczej. W fazie turniejowej, w walce o finał rozgrywek ligi akademickiej, zmierzyli się z reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków. Niestety, podopieczni Krzysztofa Tomalskiego, ulegli swoim rywalom 0:5 i pozostała im szansa jedynie na brąz.

Pojedynek o trzecie miejsce rozegrali z zespołem AZS AWF Kraków, z którym mieli już okazję grać w rundzie zasadniczej. Tym razem lepszy okazał się zespół z Krakowa, który po remisowej pierwszej połowie (1:1) zbudował sobie przewagę i ostatecznie wygrał 6:3.

Klasyfikacja końcowa:

1. AZS UEK Kraków
2. AZS ANS Nowy Sącz
3. AZS AWF Kraków
3. AZS ANS Tarnów

– Kończymy rywalizację na 4. miejscu, najtrudniejszym dla sportowca, więc na pewno jest to rozczarowanie dla zespołu, który jest bardzo ambitny. Najważniejszy jest jednak dla nas awans do półfinału strefy C Akademickich Mistrzostw Polski i walka o prawo gry w finale krajowym, co nie będzie łatwe. Poziom gry zespołów z roku na rok jest coraz wyższy. Ale jesteśmy dobrej myśli, wiemy już co w naszej grze się sprawdza, a co nie. Z optymizmem czekamy na turniej, który odbędzie się w lutym w Krakowie – relacjonuje trener futsalistów, Krzysztof Tomalski.

Foto: Okapi Studio

Wróć do góry