Kilkudziesięciu instruktorów policyjnych, żołnierze z Jednostki Wojskowej Formoza, komandosi z Lublińca, przedstawiciele Szkoły Policji ze Słupska a nawet członkowie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej stacjonującej w Gdańsku wzięli udział w kolejnym szkoleniu prowadzonym nad polskim morzem przez Roberta Wardzałę, wykładowcę Akademii Tarnowskiej z Katedry Wychowania Fizycznego. Seminarium poświęcone było doskonaleniu taktyki i technik interwencji w zakresie obezwładniania agresywnych osób.

Tym razem naszego wykładowcę zaprosili: Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystycznych w Gdańsku. Robert Wardzała – pierwszy Polak cywil, który ukończył prestiżowy kurs instruktorski technik interwencyjnych w centrum szkoleniowym Gracie University w Houston – przekazywał pomorskim mundurowym wiedzę zdobytą nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także tę wyniesioną z mat grapplingu, judo czy brazylijskiego jiu-jitsu, w których to sportach posiada czarne pasy.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy naszemu wyjątkowemu prowadzącemu za podzielenie się z nami swoim niespotykanym wachlarzem umiejętności, licząc tym samym na dalszą współpracę w przyszłości. – napisali organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

– Ja również dziękuję za wspaniały czas w Gdańsku. To, co jest wyjątkowo dla mnie cenne w tego typu przedsięwzięciach, to fakt, że szkoląc innych, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, mogę czerpać naukę z doświadczeń „drugiej strony”; cały czas podnoszę swoje umiejętności. Tym bardziej, że coraz częściej mam okazję pracować z elitą polskich służb mundurowych – mówi Robert Wardzała.

Szkolenie w Gdańsku było kolejnym prowadzonym przez naszego wykładowcę. Kilka miesięcy temu z jego wiedzy czerpali także policjanci z Tarnowa, którzy odwiedzili Uczelnię i wzięli udział a autorskim programie szkoleniowym, wymyślonym i prowadzonym przez Roberta Wardzałę.

fot. Archiwum Organizatorów