W dniu 29 września 2023 roku odbyła się kolejna, już 17 edycja  Małopolskiej Nocy Naukowców, podczas której Wykładowcy i Studenci Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej zaprezentowali niezwykle barwny i pełen eksperymentów chemiczny świat.

Wykład „Chemiczne góry” był niezwykłą podróżą, w której  najmłodsi uczestnicy wraz z dr Agata Ladą i dr inż. Piotrem Niemcem odkrywali chemiczne zjawiska w magicznej, górskiej krainie. Zaraz potem bardzo interesujący, bogaty w eksperymenty wykład zaprezentował dr Krzysztof Kleszcz a po wykładzie….niezwykłe, zaskakujące, nieprzewidywalne, fascynujące…..takie emocje towarzyszyły pokazom, które zaprezentowali studenci Naukowego Koła Chemików „OZON” pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza. Cykl wykładów tej nocy zakończył swoim wystąpieniem pt. „Kosmetyki współczesnego świata” dr hab. Rafał Kurczab, prof. Uczelni. Podczas wykładu słuchacze zgłębili wybrane tajniki dotyczące nowoczesnych metod projektowania kosmetyków z użyciem komputerów.

Dziękujemy, że byliście z nami i mogliśmy podzielić się z Wami naszą pasją jaką jest CHEMIA 🙂

A dla osób, którym nie udało się być z nami – nie martwcie się, ciągle jeszcze macie okazję spotkać się z nami. Bowiem Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat wspiera w rozwoju nie tylko studentów, ale również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podejmując szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością.

Dla wszystkich uczniów zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, wykładów popularnonaukowych jak również warsztatów wprowadzających uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym.

Szczegóły na stronie: https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/oferta-dla-szkol/