W tym roku Akademia Tarnowska otworzyła się w marcu dla uczniów szkół ponadpodstawowych wyjątkowo szeroko, proponując całą gamę spotkań z wykładowcami i studentami Uczelni w ramach TYGODNIA DRZWI OTWARTYCH! 😊

Dnia 22 marca br. w ramach Drzwi Otwartych w spotkaniu z wykładowcami  Katedry Chemii  uczestniczyli uczniowie szkół województwa małopolskiego. Około 200 uczniów zapoznało się z bogatą ofertą edukacyjną Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

Uczestnicy wysłuchali wykładu wygłoszonego przez dr hab. Rafała Kurczaba, prof. Uczelni pt.: „Co ma wspólnego homeopatia z leczniczą, strukturalną wodą”. Po wykładzie uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami Kierunku Chemia, którzy tworzą, pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza, Naukowe Koło Chemików OZON.

Po spotkaniu nasi goście udali się do laboratoriów gdzie wykładowcy Katedry Chemii: dr Agata Lada i dr Krzysztof Kleszcz zaprezentowali uczniom specjalistyczną aparaturę chemiczną i zapoznali ze specyfiką prac prowadzonych w laboratoriach chemicznych, a na koniec pokazali krótkie i efektowne eksperymenty chemiczne.

Chemia to dziedzina, która nigdy nie przeminie i która zawsze będzie obecna w naszym życiu. Studia chemiczne kształcą specjalistów w tak wielu gałęziach przemysłu, że absolwenci kierunków chemicznych zawsze będą mieli możliwość odnalezienia się na rynku pracy. Poszukując drogi zawodowej warto więc posłuchać co dają studia chemiczne, skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych, poznać opinię studentów i absolwentów kierunków chemicznych i dowiedzieć się jak wygląda zawód chemika w praktyce.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊 Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.