21 grudnia 2007 r. Senat PWSZ podjął uchwałę, iż Święto Uczelni będzie obchodzone corocznie w maju, gdyż 19 maja 1998 r. Rada Ministrów wydała rozporządzenie o powołaniu z dniem 1 lipca Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – pierwszej tego typu uczelni w Polsce. Obchody jubileuszu trwały do 13 do 17 maja i obfitowały w wiele atrakcji.

Świętu Uczelni towarzyszyły dodatkowe imprezy. Jubileuszowy tydzień rozpoczął się w poniedziałek 13 maja Turniejem Futsalu w którym wzięła udział m.in. drużyna futsalistów PWSZ – Akademickich Mistrzów Polski. We wtorek studenci wszystkich tarnowskich uczelni wyższych rywalizowali o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Handlowego w Tarnowie PGNiG S.A. w ramach Akademickich Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas – po raz pierwszy zmagania odbyły się na sztucznej ścianie PWSZ w Tarnowie. Środa była dniem współpracy zagranicznej – Instytut Administracyjno-Ekonomiczny zorganizował seminarium polsko-niemieckie dotyczące 10-lecia współpracy z Fachhochschule fur Finanzen Brandenburg in Konigs Wusterhausen. Czwartek rozpoczął się Akademickimi Mistrzostwami Tarnowa w pływaniu o Puchar JM Rektora, zaś osoby zainteresowane wysiłkiem umysłowym mogły wziąć udział w obchodach Tarnowskich Dni Elektryki.

W piątek – 17 maja – studenci i pracownicy świętowali od samego rano. Wydarzenia zapowiadane były i relacjonowane przez studiotelewizyjne „Co się kręci w PWSZ” prowadzone przez studentów filologii polskiej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w otwarciu wystawy prac artystycznych studentów i pracowników Uczelni. Głównym punktem obchodów Święta było natomiast, uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu Uczelni połączone z okolicznościowymi wystąpieniami oraz wręczeniem odznaczeń państwowych i okazjonalnych medali 15-lecia, a także specjalnych statuete „Tarniny PWSZ”, które otrzymali pierwszy Rektor Uczelni prof. dr hab. Adam Juszkiewicz oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, który w latach 1994 – 98 był Prezydentem Tarnowa. W tym dniu wręczono również nagrody w Konkursach Fotograficznym „Oblicza tarnowskiej PWSZ” oraz Filmowym „Ja Cię kręcę”. Od południa mieszkańcy Tarnowa mogli nie tylko zwiedzić obiekty Instytutu Ochrony Zdrowia ale skorzystać także z porad dotyczących stanu zdrowia i badań diagnostycznych, które prowadzili studenci tarnowskiej Uczelni oraz lekarze z Centrum Zdrowia Tuchów. Wiele osób uczestniczyło w warsztatach rękodzieła artystycznego przygotowanych przez Bibliotekę Uczelnianą.

Święto zostało zakończone koncertem „Artyści PWSZ dla PWSZ”, w którym wystąpili studenci i pracownicy Uczelni prezentując swoje talenty, nie tylko wokalne.

Galerie z jubileuszowych wydarzeń, wyniki konkursów i zawodów sportowych, fimy i wszystkie informacje dotyczące przebiegu obchodów dostępne są na portalu www.15lat.pwsz.tarnow.pl

Wróć do góry