Dydaktycy i naukowcy z Wydziału Politechnicznego Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zapraszają wszystkich uczniów klas maturalnych i młodszych do udziału w krótkiej konferencji. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą dydaktyczną studiów politechnicznych, spotkania z potencjalnymi pracodawcami oraz poznania ogromnego potencjału, jakim dysponuje Wydział Politechniczny. Konferencja odbędzie się w najbliższy piątek, 24 marca w Auli Szczepanika w Budynku C, początek o godz. 9.

– Celem naszej konferencji jest pokazanie uczniom na czym polega praca inżyniera od studiów aż po biznes. W jej ramach zaplanowaliśmy trzy panele, w ramach których: członkowie studenckich kół naukowych opowiedzą o swojej działalności; naukowcy opowiedzą czym się zajmują, jakie interesujące tematy badań można podejmować na Wydziale Politechnicznym, a pracodawcy, wieńcząc konferencje, opowiedzą o możliwościach pracy i rozwoju w ich firmach – zachęcają pomysłodawcy spotkania: dr hab. Łukasz Jęczmionek, Dziekan WP ANS oraz dr inż. Paulina Bednarz, Prodziekan WP ANS.

Więcej informacji na temat kierunków studiów na Wydziale Politechnicznym TUTAJ.

Program konferencji: Kierunek: Inżynier

• 9-9.15 Otwarcie konferencji i powitanie gości

Panel studencki, czyli czym zajmują się studenci

• 9.15-9.30 Studenckie Koło Naukowe Informatyków
  • 9.30- 9.45 Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyków
  • 9.45-10 Studenckie Koło Naukowe Elektroników „Amper”
  • 10-10.15 Anna Misterka „Wpływ produktów rozkładu skrobi termoplastycznej na mikrobiom glebowy”

Panel naukowy, czyli czym zajmują się naukowcy

• 10.15-10.30 Dr inż. Władysław Iwaniec, Katedra Automatyki i Robotyki
  • 10.30.10.45 Dr inż. Adam Pieprzycki, Katedra Informatyki
  • 10.45-11 Dr inż. Łukasz Mik, Katedra Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki
  • 11-11.15 Dr inż. Sebastian Bielecki, Katedra Inżynierii Materiałowej

Panel biznesowy, dlaczego warto zostać inżynierem

• 11.15-11.30 Krzysztof Lustofin, Zakłady Mechaniczne Tarnów
  • 11.30-11.45 Artur Kopeć, Grupa Azoty S.A.
  • 11.45-12 Renata Łabędź, Naczelna Organizacja Techniczna
  • 12-12.15 Bartosz Juszczyk, Karolina Sikora, ELPLC S. A.
  • 12.15-12.30 Jarosław Łabno, Tauron Dystrybucja S. A.