Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zaprasza serdecznie na wieczór poezji Zbigniewa Mirosławskiego Biuro Poezji Zagubionej. Wydarzenie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Poezji wpisuje się także w obchody jubileuszu 25-lecia Uczelni.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchają rozmowy z poetą, poezji recytowanej i śpiewanej w aranżacji pracowników i absolwentów ANS.

Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki zapraszają do Czytelni Głównej Biblioteki (B135) 21 marca na godz. 17.00.

Zbigniew Mierosławski (ur. 1958 w Wadowicach) – poeta, nauczyciel, z wykształcenia prawnik i historyk. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz w Instytucie Historii WSP w Krakowie. Członek Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia.

Jest laureatem ogólnopolskich nagród literackich, m. in. w Konfrontacjach Poetyckich im. Haliny Poświatowskiej, Łódzkiej Wiosny Poetów, poezji górskiej im. T. Staicha w Zakopanem. Wiersze Mierosławskiego tłumaczone są na języki rosyjski, białoruski, ukraiński, uzbecki, angielski i assamski.

Poezja poety ukazała się m.in. w tomikach:

• Biuro poezji zagubionej (1991),
  • To miejsce w których nas nie ma (2002),