Dobra gra, pewne drugie miejsce w swojej grupie i zapewniony awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Małopolski. Futsaliści ANS zakończyli rundę zasadniczą AMM z trzema zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką.

Studenci ANS Tarnów rywalizowali w grupie A i uzyskali następujące rezultaty:

Uniwersytet Pedagogiczny Kraków – ANS Tarnów 3:7
ANS Tarnów – Politechnika Krakowska 7:3
ANS Tarnów – Krakowska Akademia 10:3
AGH Kraków – ANS Tarnów 3:2
ANS Tarnów – AWF Kraków 3:3

Ostatecznie tarnowscy akademicy zajęli 2. miejsce w tabeli grupy A i ze spokojem mogą oczekiwać na turniej finałowy, który odbędzie się w styczniu 2023 r. w Krakowie.

Zajęliśmy dobre, drugie miejsce po spotkaniach rundy zasadniczej i to nas cieszy, choć sytuacja w tabeli była skomplikowana, a mimo wygranej z Uniwersytetem Pedagogicznym w ostatnim meczu, nie wszystko zależało od nas. Ostatecznie jednak możemy spokojnie czekać na turniej finałowy – relacjonuje trener Krzysztof Tomalski.

-Nasze pierwsze mecze były jeszcze dość nerwowe, chłopcy zgrywali się ze sobą i potrzebowali nieco czasu na wypracowanie schematów gry i pewnego automatyzmu, ale zawsze na boisku grali ambitnie i do końca, co cieszy w perspektywie czekających nas trudnych meczów finałowych – kończy Krzysztof Tomalski.

fot. Paweł Topolski