Zapraszamy do udziału w Festiwalu Nauki i Techniki, który odbędzie się w dniach 30 września-2 października, na tarnowskim Rynku oraz w Pasażu Odkryć przy Rynku 4. Jednym z wydarzeń odbywających się podczas Festiwalu jest panel dyskusyjny poświęcony automatyzacji i robotyzacji w medycynie. Panel odbędzie się w dniu 30 września, o godz. 17:30.

Moderatorem w panelu dyskusyjnym, poświęconym automatyzacji i robotyzacji w medycynie będzie dr hab. Rafał Kurczab —  prof. Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.
W wydarzeniu wezmą udział: dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, dr hab. Anna Bugajska, prof. Akademii Ignatianum, Kazimierz Cięciak, Dyrektor Product Managementu i Konsultingu Comarch Healthcare S.A., Kazimierz Murzyn, Prezes Zarządu Fundacji Klaster LifeScience, Bartłomiej Wielogórski, Prezes Zarządu Prodromus S.A.

Patronat merytoryczny nad panelem objęli oraz wezmą w nim udział:

·        Comarch Healthcare S.A. – producent i dostawca kompleksowych i uniwersalnych rozwiązań IT dla sektora medycznego, w tym oprogramowania dla placówek medycznych, systemów i urządzeń do zdalnej opieki medycznej oraz medycznych aplikacji mobilnych. Firma tworzy produkty elastyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, wspierane sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Ich celem jest racjonalizacja procesów administracyjnych i wsparcie w dostarczaniu najwyższej jakości opieki zdrowotnej.

·        Prodromus S.A. – producent i dostawca zaawansowanych technologicznie urządzeń rehabilitacyjnych. Laureat nagrody głównej START’up Award podczas VIII edycji Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, w 2015 r., kiedy to nagrodzono ją za Prodrobota-zautomatyzowanego trenażera chodu, czyli urządzenia dedykowanego osobom wymagającym długotrwałej rehabilitacji, wynikającej z różnego rodzaju chorób neurologicznych i genetycznych lub terapii stosowanej pourazowo (prezentacja Prodrobota podczas panelu).

·        Klaster Life Science – sieć współpracy instytucji i firm z makroregionu Polski Południowej, które połączyły wspólne cele i wizja rozwoju ekosystemu innowacji w obszarze biotechnologii i life science. Klaster LifeScience Kraków tworzą podmioty należące zgodnie z kryterium działalności podstawowej do 6-ciu „grup interesów”: BioF – działalność innowacyjna w obszarze life science i biotechnologii; BIZ – działalność pomocnicza w sektorze otoczenia biznesu; MED – usług medyczne i ochrona zdrowia; R&D – działalność w sektorze badań rozwojowych; EDU – działalność w zakresie nauki i edukacj; GOV – władze samorządowe i regionalne.

Wróć do góry