A może Chemia? – wielu młodych ludzi zadaje sobie to lub podobne pytanie, szczególnie teraz w okresie rekrutacji na studia. Decyzja nie jest łatwa! Dodatkowo, w dzisiejszym świecie szybko zachodzących zmian jedne zawody i trendy zastępują inne nawet w ciągu dekady. Jednym z niezmienników tych przemian, mianownikiem współczesnej nauki i techniki jest chemia. Chemia dawno wyszła z typowego laboratorium chemicznego, kojarzonego często z kolorowymi roztworami i różnymi zapachami. Obecnie chemia dostarcza podstawowej wiedzy i narzędzi poznawczych dla wielu innych dyscyplin nauki i techniki.

Oto kilka przykładów:

– pozwala poznać procesy zachodzące w żywych organizmach i je badać (farmacja, biochemia, biofizyka),

– pozwala zaprojektować niemal dowolny materiał o pożądanych właściwościach (inżynieria materiałowa, chemia leków),

– pozwala wpływać na prawa i procesy zachodzące w przyrodzie (technologia i inżynieria chemiczna),

– pozwala budować modele matematyczne, które na podstawie znanych praw i danych chemicznych przewidzą przyszłość (chemoinformatyka, modelowanie molekularne).

Jeśli nadal się zastanawiasz nad wyborem ścieżki życiowej, to bezpieczną i pewną inwestycją w siebie będą studia chemiczne. Studia te nie pozwolą Ci nudzić się, nie tylko z powodu wielu eksperymentów chemicznych, które wykonasz w ich trakcie, ale przede wszystkim z powodu ogromnego potencjału interdyscyplinarnego jakie posiada chemia.

Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: