Małopolska Chmura Edukacyjna realizowana przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie poszerza ofertę o nowy, medyczno-społeczny obszar zawodowy. To drugi, po elektryczno-elektronicznym obszar, za który odpowiada nasza Uczelnia w komponencie zawodowym MChE.

Już od października uczniowie rozpoczną cykl 15 spotkań online, dzięki którym uzyskają wiedzę o żywności i żywieniu, która oparta jest na aktualnych i sprawdzonych wynikach badań naukowych. Systematyczne nabywanie wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia wpłynie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, a także postaw i umiejętności, które mają wpływ na ich zdrowie.

– W trakcie spotkań uczniom zostanie przybliżona sfera biologiczna człowieka, jego potrzeby i problemy szczególnie z perspektywy młodego człowieka. Pokażemy jak sobie radzić w sytuacjach trudnych, czy jak się komunikować aby być zrozumianym. Niezwykle cenne będzie także uporządkowanie wiedzy i zwrócenie uwagi na pomoc przedmedyczną – jak skutecznie udzielić pomocy poszkodowanemu. Zajęcia poprowadzi doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna z Wydziału Ochrony Zdrowia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie – przekonuje koordynator projektu, Grzegorz Aksamit z WP ANS w Tarnowie.

– Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach, będzie to także znakomita okazja do poznania środowiska akademickiego naszej Uczelni oraz przybliżenia kierunków studiów i oferty dydaktycznej ANS w Tarnowie – dodaje.

Zapisy na zajęcia prowadzą szkoły uczestniczące w projekcie Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

Szczegółowa tematyka zajęć

1. W jaki sposób sytuacja społeczna wpływa na nasze zachowanie?
2. Jak dbać o cerę w okresie dojrzewania?
3. Problemy dieto zależne, otyłość i nadwaga.
4. Jak mózg generuje zachowanie i procesy umysłowe?
5. Prawda i mity o zdrowej żywności.
6. Agresja i przemoc – jak się ustrzec, gdzie szukać pomocy?
7. Cukrzyca w wieku dorastania – akceptacja i niezależność.
8. Edukacja żywieniowa.
9. Skąd bierze się stres?
10. Jak możemy zredukować wpływ stresu na nasze zdrowie?
11. Pomoc przedmedyczna – jak skutecznie udzielić pomocy poszkodowanemu.
12. Zdrowe zęby, piękny uśmiech.
13. Potrzeby biologiczne człowieka, przebieg rytmów biologicznych.
14. Zachowania ryzykowne dlaczego są niebezpieczne dla zdrowia.
15. Jak komunikować się, żeby być zrozumianym?

Wróć do góry