Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci doniesieniami z Ukrainy, której obywatele stawiają bohaterski opór rosyjskiej agresji. Od początku zbrojnej napaści na naszych sąsiadów Polacy wspierają Ukraińców na wiele sposobów. Społeczność Akademicka naszej Uczelni również rozpoczyna akcję charytatywną, której celem jest zebranie pieniędzy, za które kupimy sprzęt oraz medykamenty potrzebne dla szpitala we Lwowie. Zbiórka rozpocznie się w najbliższą środę.

Zbiórkę pieniędzy prowadzić będą wolontariusze Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz innych organizacji studenckich. Będą kwestować we wszystkich uczelnianych obiektach, ale skarbonki stać będą w pobliżu portierni w każdym budynku kampusu.

– Nie raz pokazywaliśmy jedność i serce dla potrzebujących. Wiem, że tym razem także mogę na Was liczyć. Proszę o włączenie się do naszych działań, które prowadzimy wspólnie z samorządem studenckim i wszystkimi chętnymi wolontariuszami – mówi Rektor ANS, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. – Jako Uczelnia w pierwszej kolejności musieliśmy zadbać o naszych studentów z Ukrainy, którzy zostali otoczeni pomocą. Ponadto włączyliśmy się aktywnie w pomoc koordynowaną przez miasto oraz zdecydowałam o udostępnieniu 12 pokoi w naszym Domu Studenta dla osób, które uciekają przed wojną – wylicza Rektor Kołpa.

Za zebrane w trakcie zbiórki pieniądze kupimy to, co jest aktualnie potrzebne w szpitalu we Lwowie. – Mamy kontakt z naszą Studentką z Ukrainy, która koordynuje te działania. Wiemy, że w tym momencie potrzebne będą m.in. środki opatrunkowe, stazy (opaski uciskowe) i materiały do dezynfekcji – wylicza przewodnicząca RUSS ANS, inż. Iwona Suda.

Nie bądźcie obojętni. Każdy może pomóc. Każda pomoc się liczy!