Wybierając kierunek studiów dobrze jest rozważyć argumenty ‘za’ i ‘przeciw’, przeanalizować zmieniające się tendencje na rynku pracy.
Branża chemiczna jest jedną z największych i najważniejszych branż tworzących gospodarkę, wyznaczającą trendy w całym przemyśle. Według danych GUS sektor chemiczny w Polsce tworzy około 300 tysięcy miejsc pracy i popyt na chemików wciąż rośnie.
W Polsce chemię kończy rocznie zaledwie kilka tysięcy osób, natomiast kierunki ekonomiczne, czy stricte humanistyczne – setki tysięcy osób. To sprawia, że wykształcenie chemiczne staje się zaletą i przewagą przy poszukiwaniu miejsca pracy.
Chemia to nauka interdyscyplinarna.
To gdzie znajdziemy zatrudnienie zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.
Chciałbyś odkrywać nowe leki?
Tworzyć nowe receptury kosmetyków?
Może chciałbyś pracować nad nowymi technologiami żywności?
Widzisz siebie ratującego środowisko przed skażeniami chemicznymi?
Marzysz o pracy w przemyśle?
A może o karierze naukowej?
Chemik to poszukiwany zawód
Absolwenci Chemii stanowią kadrę firm przemysłu chemicznego i pokrewnych (np. farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, farb, tworzyw sztucznych, motoryzacji, budownictwa), laboratoriów analitycznych, diagnostycznych itp. Wielu kontynuuje przygodę z nauką – podejmując pracę w instytutach naukowych, uczelniach, centrach transferu technologii, jednostkach badawczych oraz badawczo-rozwojowych związanych z przemysłem chemicznym.
Studia chemiczne prowadzone są w nowoczesnym trybie kształcenia, który łączy teorię z praktyką. Zdobywanie umiejętności praktycznych związane jest z realizacją licznych zajęć w formie ćwiczeń, laboratoriów, wycieczek edukacyjnych, praktyk. Współpraca na linii Przemysł – Uczelnia to świetna okazja do zdobycia dodatkowych doświadczeń i kompetencji zawodowych a także nawiązania kontaktów z potencjalnym pracodawcą.
Chcesz studiować z pasją?
Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?
Chcesz podnieść swoje kompetencje?
To propozycja dla Ciebie!
W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:
Studia I stopnia:
● Chemia – studia licencjackie stacjonarne (specjalności: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii) i niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)
Studia II stopnia:
● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.
Nie miałeś rozszerzonej chemii?
Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.
Mieszkasz daleko od Tarnowa?
Czeka na Ciebie miejsce w Domu Studenta.
Chciałbyś wziąć udział w wymianie międzynarodowej i spędzić kilka miesięcy studiując na uczelni zagranicznej?
Akademia Tarnowska uzyskała Kartę Uczelni Erasmusa (ECHE).
A po zajęciach?
Jeśli marzysz o udziale w przeprowadzaniu niezwykłych eksperymentów oraz chcesz poznać tajniki niezwykłego świata laboratoriów, wstąp do Naukowego Koła Chemików. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę!
Zastanawiasz się?
Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:
link do strony:
https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/
Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:
link do strony:
https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-ans-w-tarnowie/