To już ostatnie dni rekrutacji na studia! Może właśnie teraz podjąłeś/ełaś decyzję o rozpoczęciu studiów, a może ta decyzja dopiero przed Tobą? Może szukasz studiów, które dobrze przygotują Cię do wyzwań jakie stawia nieustannie zmieniający się rynek pracy…studiów praktycznych? Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej.

Katedra Chemii od lat współpracuje z otoczeniem gospodarczym. Zarówno pracownicy jak i studenci mogą liczyć na wielopłaszczyznową współpracę z wybranymi przedsiębiorstwami. Każdego roku powstają prace licencjackie studentów Katedry Chemii, które są owocem tej współpracy.

W ramach zajęć organizowane są wycieczki edukacyjne do różnych przedsiębiorstw Polski Południowej, które są okazją nie tylko  do zapoznania się ze specyfiką prac prowadzonych w danym zakładzie pracy, ale dają możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, rozmowy z pracownikami. W bieżącym roku akademickim studenci II i III roku kierunku Chemia  uczestniczyli w ramach zajęć w wycieczkach edukacyjnych do:

• PTH Certech Sp. z o.o. w Niedomicach,
  • Grupy Azoty S.A. w Tarnowie-Mościcach,
  • firmy Gumotiv Sp. z o.o. w Mielcu,
  • Tarnowskich Wodociągów Sp. z o.o.
  • Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A.

W firmach z otoczenia społeczno – gospodarczego studenci odbywają też praktyki zawodowe, które umożliwiają im zapoznanie się ze specyfiką prac prowadzonych w zakładach pracy związanych z branżą chemiczną, nawiązać kontakt z pracodawcą oraz zdobyć nowe doświadczenie.

Efektem współpracy Katedry Chemii z licznymi przedsiębiorstwami branży chemicznej w Tarnowie jest praca w zawodzie, którą absolwenci Katedry Chemii niejednokrotnie zdobywają w trakcie lub pod koniec studiów.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: