Spóźniłeś się z rekrutacją? Jeszcze będzie szansa na zostanie studentem! 😊 Druga tura rekrutacji w Akademii Tarnowskiej rozpoczyna się 19 sierpnia i potrwa do 15 września.

Myślisz o studiach, które dobrze przygotują Cię do wyzwań jakie stawia nieustannie zmieniający się rynek pracy? Według danych GUS sektor chemiczny w Polsce tworzy około 300 tysięcy miejsc pracy. Warto zatem odkryć kierunki chemiczne.

Studia chemiczne to studia o profilu praktycznym, to oferta dla ludzi otwartych na wyzwania i pełnych zapału do rozwijania swoich pasji. Studenci spędzają czas głównie na zajęciach w nowoczesnych laboratoriach, realizują ciekawe praktyki a absolwenci mają szerokie możliwości zatrudnienia. Dodatkowo zdobywanie cennych kompetencji możliwe jest dzięki współpracy Katedry Chemii z przemysłem oraz ośrodkami naukowo – badawczymi. Uczelnia dysponuje ponadto bogatą bazą sportową, a na studentów czeka szereg możliwości rozwoju (jak np. program Erasmus+) czy wsparcia (bogaty program stypendialny).

Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: