Wśród prac licencjackich obronionych w Katedrze Chemii znajdują się także bardzo ambitne prace zrealizowane we współpracy z jednostkami naukowymi. Wiele z nich rozpoczęło się już w czasie praktyk studenckich natomiast inne zrealizowane zostały w ramach projektów prowadzonych we współpracy Katedry Chemii z jednostkami naukowymi. Wiele z tych prac dyplomowych stało się podstawą lub fragmentem do publikacji naukowej, w których dyplomanci byli na liście współautorów. Oto przykłady prac licencjackich zrealizowanych we współpracy z jednostkami naukowymi:

  • Synteza i modelowanie molekularne pochodnych indolu jako potencjalnych ligandów receptorów 5-HT6 (Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie),
  • Synteza i badania in vitro nowych siarkowych analogów 3-fenylo-4-chinazolinonu, jako potencjalnych ligandów receptorów serotoninowego 5-HT6 i dopaminowego D2 (Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie),
  • Badania spektroskopowe i teoretyczne wpływu podstawienia fluorem na tworzenie molekularnych oddziaływań na przykładzie pochodnych aniliny (Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie),
  • Fingerprint FTIR – testowanie nowej reprezentacji fingerprintu binarnego bazującego na widmach FTIR w zagadnieniu regresji (Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie)
  • Charakterystyka fizykochemiczna i aktywność katalityczna katalizatora miedziowego i niklowego na nośniku SiO2 (Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN w Krakowie).

Jeśli chcesz aby w przyszłości i Twoja praca dyplomowa powstała we współpracy z jednostką naukową koniecznie zapoznaj się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

            ● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

            ● Technologia Chemiczna    

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-ans-w-tarnowie/

Wróć do góry