O tym, że ochrony środowiska najlepiej można się nauczyć w terenie, nie należy chyba nikogo przekonywać. Studenci drugiego roku chętniej czas spędzają w terenie niż salach dydaktycznych.Koniec maja i czerwiec obfitowały w wyjazdy w ramach zajęć terenowych. Studenci odwiedzili ZOO we Wrocławiu gdzie przeprowadzono zajęcia dotyczące ochrony gatunkowej Ex situ. Następnie zwiedzili dwa niezwykle interesujące obiekty: Muzeum Przyrodnicze oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Pod Opolem w obszarze Natura 2000 Bory Niemodlińskie studenci dowiedzieli się jak prowadzony jest monitoring kumaka nizinnego. W maju studenci mieli okazję obejrzeć rzadki gatunek chronionego storczyka: obuwika pospolitego w obszarze Natura 2000 Ostoja Szaniecko-Solecka położonym koło Buska-Zdroju. Poniżej fotorelacja.