2016.02.is_obrony_009To była historyczna chwila. 12 studentów obroniło właśnie prace dyplomowe kończące ich naukę w ramach Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wszyscy obrony prac zakończyli sukcesem, stając się pierwszymi absolwentami kierunków wzornictwo oraz grafika. Co warte podkreślenia, o najlepszych już pytają pracodawcy.

Obrony prac dyplomowych stanowiły zwieńczenie ponad trzech lat nauki dla pierwszego rocznika, który rozpoczął naukę w Instytucie Sztuki PWSZ zaraz po jego otwarciu w 2012 roku. – Pierwsze dyplomy trafią do dwunastu studentów z kierunków wzornictwo oraz grafika. Pozostali do obrony przystąpią najprawdopodobniej w maju – wyjaśnia Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ, dr Bartłomiej Bałut.

– Moja radość jest tym większa, że wszyscy studenci zakończyli obrony z sukcesem, a ponadto, pojawiły się pierwsze telefony od firm i instytucji zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów – dodaje.

Warto przypomnieć, że w ramach Instytutu Sztuki PWSZ funkcjonują dwa zakłady: grafiki i wzornictwa. W tym roku nie będzie istotnych zmian jeśli chodzi o ofertę dla maturzystów myślących o nauce na kierunkach artystycznych w murach największej uczelni wyższej regionu. Szczegóły będzie można poznać już w najbliższy piątek, 4 marca, podczas zaplanowanego na ten dzień Dnia Otwartego PWSZ.

 

Wróć do góry