Dzisiaj ostatni dzień rekrutacji. Tylko do północy możesz zarejestrować się w systemie ERK, aby zostać studentem Akademii Tarnowskiej. Jeśli jeszcze nie podjąłeś/ęłaś decyzji o wyborze kierunku studiów, jeśli nie masz pomysłu jaki zawód chciałbyś/abyś w przyszłości wykonywać – zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów chemicznych Akademii Tarnowskiej.

Studia chemiczne w Akademii Tarnowskiej cechuje nowoczesny tryb kształcenia który łączy naukę teorii z bardzo konkretnym zdobywaniem umiejętności praktycznych. Studenci Chemii, oprócz wielu godzin ćwiczeń spędzonych w laboratoriach AT, poznają również problematykę i specyfikę prac prowadzonych w ośrodkach przemysłowych, badawczych, naukowo – badawczych i analitycznych.

Katedra Chemii AT posiada nowoczesne laboratoria wyposażone w aparaturę naukowo badawczą, która wykorzystywana jest do zajęć dydaktycznych, realizacji prac licencjackich, a także projektów badawczych. Dodatkowo wizyty  studentów Chemiiw ramach zajęć, praktyk zawodowych, wycieczek edukacyjnych do zakładów pracy są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów na przyszłość.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: