Największych purystów językowych Gminy Brzesko wyłoniono 19 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego przy wsparciu naukowczyń i studentek tarnowskiej polonistyki .

Podczas XXI Gminnego Konkursu Ortograficznego uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się z dyktandem opracowanym, tradycyjnie, przez dr hab. Małgorzatę Pachowicz, prof. AT, a ocenianiem prac zajęły się niezawodne studentki filologii polskiej.

Nauczyciele opiekujący się uczniami wzięli udział w szkoleniach metodycznych poprowadzonych przez dr hab. Annę Pachowicz, prof. AT i dr Krystynę Choińską, prof. AT.

Gratulujemy Filipowi Malikowi, Michałowi Śnioszkowi, Zofii Bujak, Aleksandrze Koper, Karolinie Sułek i Julii Legutko doskonałych wyników.

Wydarzenie objęła patronatem honorowym JM Rektor Akademii Tarnowskiej.