Dobiegły końca tegoroczne zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w obszarze języka angielskiego, prowadzone w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Zajęcia stymulowały rozwijanie zdolności językowych kompetencji komunikacyjnej i poznawanie kultury krajów anglojęzycznych w środowisku hybrydowym.

Celem projektu, koordynowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie, jest między innymi podniesienie kompetencji komunikacyjnych i cyfrowych uczestników poprzez realizację zajęć on-line, kół naukowych i warsztatów (letnich, jesiennych i wiosennych) dla uczniów szkół średnich z województwa małopolskiego.

Szkoły współpracujące w roku 2021/2022 z ANS w Tarnowie w ramach w/w projektu to: I Liceum Ogólnokształcące w Kętach, XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. W Zamoyskiego w Zakopanem, Liceum Ogólnokształcące im. O. Balzera w Zakopanem, Liceum w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, ZSTE w Myślenicach, IV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, ZSP Krynica Zdrój LO, Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Zespół Szkół w Wolbromiu – Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum, Zespół Szkół w Jabłonce, Liceum Ogólnokształcące w Skawinie, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Bardzo dziękujemy za współpracę uczniom, nauczycielom, dyrektorom, kierownictwu organów prowadzących, i wszystkim innym osobom zaangażowanym w realizację projektu.
Zespół MChE NMN obszar j. angielski: mgr Anna Stefanowicz-Kocoł, dr Monika Pociask, mgr Oktawia Koralewska, dr Radosław Pytlik, dr Grzegorz Cebrat, dr Grzegorz Nawrocki, mgr Marcin Głodzik.