„Oblicze dojrzewania” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor, wyjątkowego wydarzenia na stałe wpisanego w kulturalny krajobraz Tarnowa, którego partnerem jest Akademia Tarnowska. W listopadzie społeczność uczestników i sympatyków Festiwalu ponownie pogrąży się w gorących dyskusjach. Nasza uwaga zogniskuje się wokół angażujących emocjonalnie filmów i ważnych tematów społecznych. Nie zabraknie także ciekawy warsztatów filmowych.

Tak o dojrzewaniu mówią twórcy Festiwalu:

Dojrzałość czasem każe walczyć, a czasem jej wyrazem będzie milczenie. Pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój i wolność. Ale kiedy przychodzi za wcześnie może świadczyć o bólu jaki nas dotknął. Może wtedy przeszkadzać – paradoksalnie – w osiągnięciu dojrzałości, czyli w doświadczeniu tego wszystkiego, co sprawia, że czujemy życie z całych sił i nabywamy mądrości. Chociaż można powiedzieć inaczej – każdy czas ma swoją dojrzałość.

Jednak jako pojęcie “dojrzałość” wciąż jest abstrakcją. Urealnia się w decyzjach, zachowaniach, działaniu, postawach. Dojrzałość trzeba zobaczyć, trzeba jej doświadczyć. Film to sztuka widzenia, przez widzenie odczuwania i doświadczenia. W tym roku to spojrzenie w oblicza wielobarwnego dojrzewania.

Program Festiwalu

3 listopada (piątek)

4 listopada (sobota)

5 listopada (niedziela)

6 listopada (poniedziałek)

7 listopada (wtorek)

8 listopada (środa)

9 listopada (czwartek)

Wróć do góry